Okuma TEKNOLOJİLERİMİZ Teknoloji Özellikleri Tornalama Fonksiyonu

 

OKUMA her zaman yatay işleme merkezlerinin kabiliyetlerini maksimize etmek için yeni yollar arayışındadır. Tornalama Fonksiyonu (Turning-Cut Function) bir programlama seçeneği olup OKUMA’nın tezgâh ve kontrolünü bünyesinde üretmesinden kaynaklanan felsefe ışığında doğmuştur.

 

Bu fonksiyon, bir iş parçasında var olan Z ekseni boyunca muhtelif çaplı şekillerin, koniklerin veya radyüslerin standart bir CNC platformu üzerinde işlenmesine olanak verir.

 

Tornalama Fonksiyonu  geleneksel olarak bir torna üzerinde işlenen uygulamaların alternatifi olmak üzere tasarlanmıştır. Turning-Cut fonksiyonu yatay işleme merkezi üzerinde freze işlemlerinin yanı sıra bu gibi tornalama ihtiyaçlarının da bir bağlamada parça sökülmeden yapılabilmesi imkânından ötürü ilave tezgâh, ilave takım ve ilave aparat gibi pek çok ek masraftan sizi kurtarır. Hakeza bu özelliğin tipik uygulamaları olan pompa gövdeleri, borular ve monifold tipi parçaların bir torna üzerinde işlenmesi sırasında parçaların şekillerinden dolayı kaynaklanan balanslı dönme problemi yatay işleme merkezlerinde parça sabit olduğundan dolayı yaşanmaz. 

 

Takım Yolu;

Turning-Cut fonksiyonu; X, Y eksenlerinin dairesel hareketi ile işmili açılarının senkronizasyonuyla meydana gelmesinden dolayı, takım ucu her zaman daire boyunca dik doğrultudadır. Turning-Cut fonksiyonu paketiyle gelen diğer tezgah özellikleri, bu fonksiyonun gerekmediği diğer uygulamalarda işleme etkinliğini ve hassasiyetini artırır. (Super-NURS, Balscrew Cooling, Absoscale)

 

 

 

Web Tasarım : Web Studio