Okuma TEKNOLOJİLERİMİZ Teknoloji Özellikleri Süper Nurbs

 

Super- NURBS _  ‘’Kalıp Yüzeyleri Adaptif İvmelenme Kontrolü’’ 

Süper-NURBS dünyanın ilk ‘’Kalıp Yüzeyleri Adaptif İvmelenme Kontrol’’ yüksek hızlı CNC fonksiyonu, rutin parça yüzeylerinden kompleks serbest formlara kadar muhtelif yüzeylerin hızlı, süper hassas ve mükemmel kalitede işlenmesini sağlar.

 

Süper-NURBS parça program komutlarını alır ve yumuşatılmış takım hareketleri için yeni takım yolları hesap ederek oluşabilecek hataları minimize eder. Bu yumuşatılmış takım yollarının işlenmesi( pozisyonlama, ilerlemeler, ivmelenmeler ve değişiklikleri) ; bu yeni ivmelenme kontrolü fonksiyonu vasıtasıyla takım hareketlerinin dikkatlice ayarlanması anlamına gelir. Hakeza bu özellik, hızlı hareketler esnasında sürücü sistemleri üzerinde vuku bulabilecek titreşim ve şokların ciddi anlamda azaltılmasına olanak verir.

 

Süper-NURBS ile takım, her zaman için bu fonksiyon olmaksızın elde edilenden daha hızlı hareket eder. Çünkü tüm şekilli yüzeyler (köşeler, radyüsler) çok daha hızlı ilerlemelerle işlenir. Süper-NURBS bir önceki versiyonuna göre yarı zamanda parçayı işleyebilirken konvensiyonel işleme metoduna göreyse işleme zamanı ihtiyacı toplam kesme zamanın sadece çeyreği kadardır.

 

Süper-NURBS ‘’Kalıp Yüzeyleri Adaptif İvmelenme Kontrol’’ fonksiyonu CAD/CAM ‘den gelen datalar ve onların matematiği Okuma CNC prosesörü tarafından yeniden hesaplanarak NURBSler (Üniform olmayan temel eğriler) şeklinde daha önce belirlenen tolerans bandında hızlı olarak işlenir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Süper-NURBS birkaç görevi bir anda ve gerçek zamanlı olarak ifa eder. Süper-NURBS fonksiyonlu kontrol ünitesi bu işleri yaparken proses hızı, işleme hızından çok daha hızlı olduğu için her zaman gerekli hesaplamalar ve düzeltmeler çok önceden yapılarak hazır bir hale getirilir. Özetle Süper-NURBS, CAD/CAM’den gelen dataları ve yüzeyleri yeniden konstrükte ederken tekrardan hesapladığı takım yollarını hızla işleyerek hassas yüzeyler elde edilmesine olanak verir. Ayrıca konvesniyonel metodla işleme sonrası oluşan bozuk yüzeylerin taşlama ve raspalama ile uzun süreli masraflı el işçiliklerinden bu fonksiyon sayesinde kurtulmuş olunur.

 

 

Web Tasarım : Web Studio