Okuma TEKNOLOJİLERİMİZ Teknoloji Özellikleri Interaktif Programlama

 

İLERİ SEVİYE SORU-CEVAP DİALOG PROGRAMLAMA

 

Okuma’nın uzun yıllara dayalı tecrübesi ile müşterilerinden almış olduğu talepler sonucunda uzman ve geniş mühendis kadrosuyla oluşturduğu ‘’One-Touch IGF’’ tek dokunuşla programlama fonksiyonu sayesinde, parçaların programları, normal düzeyli bir teknisyenin oldukça kısa zamanlar içerisinde birkaç soruya (malzeme, ham parça şekli) cevap verip parçanın şeklini tanıtıp, nihayetinde tek tuşa basması suretiyle kolaylıkla yapılır.

 

25 yılı aşkın süredir uygulamada olan bu fonksiyon geliştirilerek ‘’Advance One-Touch IGF’’  adını almış ve bir önceki versiyona göre, program yapmak için gerekli veri girdi ihtiyacı %76 azaltılmıştır. Bu yeni versiyon sayesinde tüm setup operasyon bilgileri (Machining Order Table) tek bir sayfadan girilerek zamandan tasarruf sağlanır. 

 

Ayrıca aynı ekranda, yapılan program test edilerek varsa hata tespit edilir ve gerekli düzeltmeler yine bu sayfadan yapılabilir. Kullanıcı dostu Okuma’nın ‘’Advanced One-Touch IGF’’ özelliği kullanılarak ISO G&M kodları ile zorlu ve uzun olan konvansiyonel yöntem uygulanmadan iş parçası programlama çok daha kolay, kısa ve etkin bir şekilde yerine getirilir.

 

 

Örnek Uygulama: 

1) Soru cevap dialog programlama sayesinde işlenecek parçanın iki boyutlu resminin oluşturulması,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2) Hazırlamış olduğunuz  2 boyutlu resmin, 3 boyuta dönüştürülmesi;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3) Tek tuşla parça programının oluşturulması, düzenlenmesi  ve her bir operasyonun simülasyon ile kontrolünün yapılması;

 

       

 

 

 

 

 

3D Simulasyon 

 

 

4) Programın iso kodlarına dönüştürülmesi;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5) Programın çalıştırılması, parçanın işlenmesi ve nihai parçanın üretilmesi;

 

 

 

 

 

 

 

Web Tasarım : Web Studio